overlay

SIFIR ATIK PROJESİ

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Saygıdeğer Eşleri Emine Erdoğan Hanımefendinin öncülüğünde Türkiye genelinde başlatılan, 'Sıfır Atık Projesi', Yalova İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı sağlık tesislerinde uygulanmaya başladı.

Sağlık Müdürlüğü Eğitim Salonunda düzenlenen seminerde sunum yapan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Çevre Yönetimi ve Denetimi Şube Müdürü Yakup KATI, Yalova Sağlık Müdürlüğü çalışanlarına Sıfır Atık Uygulaması hakkında bilgiler verdi.

Atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakılması amacıyla başlatılan proje tüm yurtta pek çok kurum tarafından hayata geçirildi. Bu proje ile
atıkların kaynağında toplanması ile yaşanan atık sorununun önüne geçilmesi, israfın önlenmesi, geri dönüşüm bilincinin oluşturulabilmesi ve doğal kaynakların verimli kullanılması hedefleniyor.

Sağlık Müdürlüğü Eğitim Birim Sorumlusu E. Esen Günay Sıfır Atık Projesi kapsamında Sağlık Müdürlüğü ve bağlı sağlık tesislerinde eğitimlerin ve denetimlerin devam edeceğini, bu bilincin oluşması için uygulamanın tüm birimlerde başlatıldığını belirtti. Projenin aktif olarak hayata geçirilmesi sebebiyle Sağlık Müdürlüğü binasında ve tüm bağlı sağlık tesislerinde yer alan kişisel çöp kovaları toplanarak, ortak alanlara yerleştirilen ayrıştırılmış çöp kutularının kullanımına başlandı.