YALOVA GÖÇMEN SAĞLIĞI MERKEZİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
19 Nisan 2022

Sayın Valimiz Muammer EROL, Avrupa Birliği ile T.C.  Sağlık Bakanlığı arasında 2015 yılında imzalanmış olan SIHHAT Projesi kapsamında ilimizde "Yalova Göçmen Sağlığı Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

 

Avrupa Birliği ile imzalanan SIHHAT PROJESİ kapsamında istihdam edilen sağlık personellerinin çalışacağı "Yalova Göçmen Sağlığı Merkezi" Sayın Valimiz Muammer EROL, Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray, Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Jandarma Komutanı Albay Mustafa Bakçepınar, Göç İdaresi Müdürü Salih Soner Coşkun, yöneticiler ve halkımızın katılımıyla ilimizde hizmete açılmıştır.

 

Şuana kadar 29 ilde bulunan Göçmen Sağlığı Merkezlerinden bir yenisinin ilimizde faaliyete geçtiğini ifade eden İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah ERAY; "Birinci Basamak Sağlık Hizmetlerini sunacak olan "Yalova  Göçmen Sağlığı Merkezi" Bugün itibariyle 2 hekim 1 hemşire 1 hasta yönlendirme personeli ile çalışmaya başlamış olup istihdam süreci devam eden personellerin de gelişiyle sosyal çalışmacı ve psikologların da olduğu kapsamlı bir merkez haline gelecek ve özellikle koruyucu ve önleyici sağlık hizmetleri açısından pek çok fayda sağlayacaktır. Göçmen sağlığı merkezlerini, yabancı uyruklu şahısların Aile Sağlığı Merkezi olarak nitelendirebiliriz. Burada görev yapan sağlık çalışanlarımız yabancı uyruklu olup sadece yabancı uyruklu şahıslara daha iyi bir iletişim kurabilmek adına proje süresince hizmet vermek üzere istihdam edilmişlerdir. Projenin finansmanı Avrupa Birliği tarafından karşılanmaktadır. dedi.

f10290ad-0692-4a40-85c1-a8570f2dd62c.jpg