KAMUOYUNA DUYURU
24 Nisan 2024

Bazı basın-yayın organlarında yayınlanan arşiv görüntüleri bahane edilerek hastanelerimiz hakkında olumsuz algı oluşturma çabaları üzücü olduğu kadar görevini hakkıyla yerine getirmeye çalışan sağlık çalışanlarımızı da olumsuz etkilemektedir.

İddialar Yalova'nın Çınarcık ilçesinde başıboş bir hayvanın kontrolsüz şekilde hastane acil servise girdiği yönündedir. Öncelikle konuyla ilgili görüntülerin güncel olmayıp 6 ay öncesine ait olduğunu belirtmek isteriz. Saldırganlığı nedeniyle Çınarcık İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesinde tutulmaktayken kaçırılan bir eşeğin bekçiler tarafından yakalama girişimi esnasında otomatik açılan kapıdan girmesi sonucu bu görüntünün meydana geldiği bilinmektedir.

Bu münferit ve güncel olmayan olayın yeni yaşanmış gibi gündeme getirilerek hastanelerimizde zafiyet algısı oluşturulmaya çalışılması son derece manidardır.  Sağlık çalışanları olarak, bu tür olumsuz algı çabalarına aldırış etmeden Bakanlığımızın belirlediği ilkeler doğrultusunda vatandaşlarımıza sağlık hizmeti verebilmek amacıyla şimdiye değin olduğu gibi büyük bir gayretle çalışmaya devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yalova İl Sağlık Müdürlüğü